W SIODLE PRZEZ OGRÓD DUCHA GÓR

W SIODLE PRZEZ OGRÓD DUCHA GÓR

Znawcy piękna twierdzą, iż trzy są na ziemi rzeczy prawdziwie piękne: kobieta w tańcu, koń w galopie i statek pod pełnymi żaglami. Z tych trzech, Kotlina Jeleniogórska może mieć niejakie problemy tylko z żaglowcami; w pozostałych kategoriach nie tylko nie odstaje od innych regionów Europy, a nawet je przewyższa.
Najwyżej położoną stanicą dla miłośników koni jest Szałas „Muflon”nad Komarnem, skąd tylko krok dzieli od zacisznych ścieżek Gór Kaczawskich. Zimą okolica wręcz prosi się o przekucie w czynu stal słów „z kopyta kulig rwie”. Podobne atrakcje z pochodniami w ręku proponuje „Fliper” w Ściegnach oraz „U Luizy” w Mysłakowicach. To ostatnie gospodarstwo agroturystyczne jest także miejscem nauki jazdy konnej – podobnie jak „Kołaczówka” w Karpnikach i Stajnia Sportowa Łomnica (widoczna doskonale już z drogi Stajnia posiada jedną ujeżdżalnię krytą i dwie otwarte).
Całoroczne rajdy konne oraz możliwość jazdy bryczką oferuje Stajnia Wojanów oraz stajnia przy pałacu „Spiż” w Miłkowie. Szczególne zaproszenie ma Bogdan Andrzejewicz z Bukowca, który prowadzi hipoterapię.
Wyjątkowym miejscem także dla samych koni jest Western City w Ściegnach. Wierzchowce mają tu bowiem swój hotel, a także mogą brać udział w szkoleniach! Ich efekty łatwo dostrzec w czasie pokazów rodeo, a także organizowanych tam kursów i obozów jeździeckich w stylu western dla dzieci i młodzieży. Zaś wieczorem, gdy kowboje gromadzą się w saloonie, w zaciszu stajni można zobaczyć, jak czuje się koń po westernie…

Źródło: „Ogród Ducha Gór u Stóp Karkonoszy”Fundacja Partnerstwo Ducha Gór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>